Ale!

Timanttimaalaus Pieni Tiikeri ja Perhonen 30 x 40 VA829

Alkuperäinen hinta oli: 23,90 €.Nykyinen hinta on: 19,95 €. sis. alv

30pv alin hinta: 19,95 .

  • Timanttimaalaustyö Pieni Tiikeri ja Perhonen   30 x 40
  • ArtCityn timanttimaalaus
  • Työ on pingotettu kiilapuille, joten työn voi ripustaa sellaisenaan seinälle tai sen voi myös kehystää
  • työhön ei ole painettu kehyksiä, vaan reunoille on jätetty kaistaleet ilman timantteja
  • Työssä on pyöreät timantit (23 väriä) , jotka tulevat koko työn alueelle.
  • Pakkaus sisältää kaiken tarvittavan timanttimaalauksen valmistamiseen.

 

2 varastossa

Kuvaus

Timanttimaalaus Pieni Tiikeri ja Perhonen 30 x 40 VA829

Timanttimaalaus Pieni Tiikeri  ja Perhonen 30 x 40 VA829 on ArtCityn kiilapuille pingotettu timanttimaalaus . Työ  on kokopeitto: timantit ovat pyöreitä ja niillä täytetään koko pohja. Timanttien halkaisija on 2,8mm.

Kuvassa on lempeästi hymyilevä pienii tiikerin pentu, jonka otsalla on perhonen. Tiikeri on punaruskea, musta raidallinen ja lisäksi siinä on paljon valkoista. Silmät ovat suuret ja niissä veikeä katse. Ympäristö muistuttaa viidakkoa lehtineen ja kukkineen.

Timantit laitetaan numeroiden ja symbolien mukaan pohjaan painettuun kuvaan. Pohjassa on liimapinta, jonka päällä on suojakalvo.  Huom! älä poista kalvoa kokonaan heti, ainoastaan niistä kohdista, missä työskentelet, niin pohjan liimapinta ei pääse kuivamaan.

Nautit varmasti työskentelystä oman hienon mestariteoksen parissa. Timanttimaalaus auttaa vähentämään stressiä ja se kehittää kädentaitoja. Valmis työ ylittää kaikki  odotukset: siitä tulee mainio lahja rakkaillesi tai kaunis koriste kotiisi.

ArtCity

ArtCityn on  timanttimaalausten toimittaja. Työt ovat kohtuullisen edullisia, mutta hyvälaatuisia. Ne valmistetaan luotettavissa tehtaissa Kiinassa. Valmistusprosessissa korostetaan laadukkaita materiaaleja, jotta työn tulos olisi mahdollisimman kestävä ja näyttävä.

ArtCityn timanttimaalaukset on pingotettu valmiiksi kiilapuille, joten niitä on helppo työstää. Työn takana on kovalevy, joka estää pingotetun kankaan venymisen työn tekemisen aikana.

Työhön ei ole painettu kehyksiä, vaan reunoille on jätetty kaistaleet ilman timantteja, joten työn voi joko kehystää  tai sen voi ripustaa sellaisenaan seinälle.

Timanttimaalauksissa on pyöreät timantit ja työt on pakattu tukevaan pahvikoteloon, joten se säilyy hyvänä myös lähetyksien ajan. Pakkauksen takana on kuvitettu ohje timanttimaalauksien tekemiseen.

Timanttimaalaus paketti sisältää:

  • esipainettu kiilapuille pingotettu taulupohja, jossa tarrapinta ja irrotettava suojakalvo
  • taulun taustalla on kovalevy, joka estää työn venymisen tekemisen aikana
  • symbolit taulupohjassa, jotta osaat asettaa timantit oikeisiin paikkoihin
  • pyöreät timantit (23 kpl), jotka ovat numeroiduissa pusseissa. Numero vastaa symboleita ja numeroita pohjassa
  • muovinen työkalu timanttien asetteluun, pinsetit, lajittelu alusta, vaha pala ja suljettavat pikku pussit
  • ohjeet työskentelyyn kuvitettuna sekä englanniksi selitettynä

Vinkkejä työskentelyyn:

  1.  On tärkeää asetella timantit niin lähelle toisiaan kuin mahdollista, jotta lopputulos olisi mahdollisimman hyvännäköinen.
  2.  Poista suojakalvo vain pieneltä alueelta kerralla
  3. Timanttien lajittelu alustalle helpottaa työskentelyä

Täältä voit katsella lisää ArtCityn malleja. Jos haluat tilata jotain ota yhteys napparanappi@)luukku.com, täältä voit kysellä myös toimitusaikoja ja hintoja.

Toimitusehdot löytyvät täältä. 

 

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.