Kuvaus
Timanttimaalaus Mökki Puron Varrella 30×40 VA853
Timanttimaalaus Mökki Puron Varrella 30×40 VA853 on ArtCityn kiilapuille pingotettu timanttimaalaus. Työ on kokopeitto: timantit ovat pyöreitä ja niillä täytetään koko pohja. Timanttien halkaisija on 2,8mm. Työ on pystysuuntainen.
Kuvassa on kaunis mökki, jonka ikkunoista siintää valot. Puro virtaa mökin edessä. Mökki on metsikössä, joka on saanut syksyiset värit. Kaunis työ, jossa on paljon keltaisen ja oranssin sävyjä.
Timanttimaalaus Timanttimaalaus Mökki Puron Varrella tekeminen
Timantit laitetaan numeroiden ja symbolien mukaan pohjaan painettuun kuvaan. Pohjassa on liimapinta, jonka päällä on suojakalvo. Huom! älä poista kalvoa kokonaan heti, ainoastaan niistä kohdista, missä työskentelet, niin pohjan liimapinta ei pääse kuivamaan.
Vinkkejä työskentelyyn:
- On tärkeää asetella timantit niin lähelle toisiaan kuin mahdollista, jotta lopputulos olisi mahdollisimman hyvännäköinen.
- Poista suojakalvo vain pieneltä alueelta kerralla
- Timanttien lajittelu alustalle helpottaa työskentelyä
Nautit varmasti työskentelystä oman hienon mestariteoksen parissa. Timanttimaalaus auttaa vähentämään stressiä ja se kehittää kädentaitoja. Valmis työ ylittää kaikki odotukset: siitä tulee mainio lahja rakkaillesi tai kaunis koriste kotiisi. Timanttimaalaus pakkaus on myös hieno ja kehittävä lahja kädentaitoja harrastavalle.
Monet sanovat, että timanttimaalaus on koukuttava harrastus. Ja onneksi uusia ihania malleja tulee koko ajan lisää. ArtCityn timanttityöt tehdään Kiinassa, mutta laadukkaissa tehtaissa. Lisäksi ne tarkistetaan tukkuliikkeessä Liettuassa.
Timanttimaalaus Mökki Puron Varrella pakkaus sisältö:
- esipainettu kiilapuille pingotettu taulupohja, jossa tarrapinta ja irrotettava suojakalvo
- taulun taustalla on kovalevy, joka estää työn venymisen tekemisen aikana
- symbolit taulupohjassa, jotta osaat asettaa timantit oikeisiin paikkoihin
- pyöreät timantit, jotka ovat numeroiduissa pusseissa. Numero vastaa symboleita ja numeroita pohjassa
- timantteja on reilusti, joten ne riittävät oikein aseteltuna koko työn tekemiseen, niitä voi jäädä ylikin
- muovinen työkalu timanttien asetteluun, pinsetit, lajittelu alusta, vaha pala ja suljettavat pikku pussit
- ohjeet työskentelyyn kuvitettuna sekä englanniksi selitettynä


Täältä löydät tilattavia töitä, jos sivuiltani ei löydy mieleistä. Ota yhteyttä asiakaspalveluun, niin saat kuulla toimitusajat ja hinnat tilattavilta tuotteilta.
Toimitusehdot löydät täältä.





Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.